Racjonalizacja

Tak mnie dziś w metrze naszło, że co tam wiek, co tam płeć, w ogóle nie w tych kategoriach powinno się rozpatrywać ustępowanie miejsca. Mój pomysł racjonalizatorski polega na tym, że nieczytający powinni ustępować miejsca czytającym; czytający gazety tym, którzy czytają książki! Same zalety tego pomysłu widzę. Stojący czytający są mniej stabilni od nieczytających. Poza tym wiadomo – te ludzie co czytają, to są te inteligientne, więc im się należy (znaczy mi też). Dlatego postuluję – bez książki nie siadaj! I to by było na tyle, że zacytuję klasyka.

6 responses to “Racjonalizacja

  1. Nie, nie, nie… Gazetę to każdy głupi może czytać (takie tam metro, czy inny metropol), a książkowicze to nie dość, że sobie walor intelektualny poprawiają, to jeszczcze inwestują w to poprawianie. Tak uważam.

  2. Całkiem nieintelektualnie wciskam się między książki i gazety w poszukiwaniu najświeższych twoich wpisów, Maj… Majako? Majuka? Majaku?
    A wszystko po to, by chociaż tak, na dużą odległość, uściskać Cię jakże uroczyście i przesłać wszystkie moje dobre myśli. Pozdrawiam Was radośnie.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s