Autopilot aktualizacja

Podróże wakacyjne odbyliśmy z najnowszą wersją Autopilota i ichnich map. Zmian trochę było. Najważniejsza to taka, że Leona zastąpiła Iza. Ale głos ma równie słaby jak Leon. Czy naprawdę tak trudno znaleźć kogoś z sensownym głosem?

Co do map: jest znacznie lepiej. Pojawiło się sporo aktualizacji (np. Trasa Siekierkowska już istnieje), ale jednak Dziewiszewa nie ma zaindeksowanego. A w Łebie doprowadził nas pod sam hotel.

Co do interfejsu też jest lepiej. Ronda są lepiej oznaczone, aczkolwiek na rondzie w Łebie kazał jechać pod prąd! Komunikaty o konieczności wykonania manewru są teraz  ogłaszane jakieś 100m przed faktycznym manewrem. Mogłoby być ciut później, ale to i tak lepiej niż komunikat w momencie wykonania.  Wyznaczanie i przeliczanie trasy działa znacznie szybciej niż w pierwszych wersjach. Natomiast obsługa trasy (zmiana punktu końcowego, dodawanie i usuwanie punktów przez, zaznaczanie zamkniętych ulic, żeby wyznaczyła objazd) woła o pomstę do nieba. To powinna być najbardziej podstawowa i najłatwiejsza do wykonania czynność w programie nawigacyjnym. A trzeba się przeklikiwać przez zylion menusów, a i tak rezultat jest przypadkowy. Warto nadmienić, że przeglądanie planu podróży nadal działa niemiłosiernie wolno.

Mimo mojego marudzenia, jest coraz lepiej. Teraz powinni bardziej popracować nad wygodą użytkowania.

One response to “Autopilot aktualizacja

  1. Heh, Automapa w Łebie na tym samym rondzie też zaszalała 🙂 Na szczęście późno było i nikt nie jechał „z prądem” 🙂

    Mapy chyba wszyscy mają z jednego, góra dwóch źródeł… I wszystkie mapy przy jeździe Marynarską w stronę Mokotowa usiłują Cię puścić dołem przez rondo na Żwirki, zamiast górą wiaduktem 🙂

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s