gnokii 0.6.15

Po 8 miesiącach udało mi się w końcu wydać nową wersję gnokii. I to nie dlatego że zmian było mało, tylko dlatego że cały czas chciałem jeszcze coś poprawić. Zupełnie jakbym nic nie nauczył się na temat zarządzania projektem Open Source. Ale w końcu wyszło mi, że będę musiał zrobić małą rewolucję w kodzie, aby doprowadzić do końca to, co chciałem. Zatem już jest i ma nawet pełne polskie tłumaczenie! Taki byłem!

Teraz mam zamiar zmienić nieco sposób rozwijania gnokii. Chcę się bardziej skupić na nowych fajnych rzeczach i olać niby podstawowe rzeczy jak zgodność biblioteki wstecz. Trudno — lepiej żeby się coś działo niż żeby się nic nie działo. Będą dwa drzewa — bieżąca 0.6.x, do której będą trafiały jakieś poprawki, jeśli komuś się zechce je robić oraz nowa 0.7.x, gdzie będzie z grubsza wolna amerykanka. A planów trochę jest (wyniesienie konfiguracji telefonów do zewnętrznego pliku, dynamiczne ładowanie sterowników, obsługa Symbiana S60 v3, obsługa wszystkich nowych wynalazków, lepsza integracja z istniejącymi frontendami typu gnome phone manager). Oczywiście plany szumne, a wyjdzie jak zwykle, chyba że się znajdzie ktoś młody i ambitny, kto weźmie na siebie ciężar programowania.
Ale żeby nie było tak różowo, to oczywiście okazało się, że nie kompiluje się pod Solarisem (tfu!). Poprawki już są w CVS, ale pewnie jeszcze coś wylezie więc pewnie 0.6.16 pod koniec tygodnia.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s