Five is a magic number?

Poczułam się trochę wywołana do tablicy, czy tam zagoniona do udziału w sztafecie, więc udzielę odpowiedzi.

Lista pięciu kojarzy mi się zawsze z powieścią Nicka Hornby’ego „Wierność w stereo” i nakręconym według niej filmem o niefortunnym polskim tytule „Przeboje i podboje”. I książka i film są takie tam, chociaż słyszałam opinie, że powieść jest kultowa. Najogólniej, książka i film są o dojrzewaniu, ale nie takim tam nastoletnim, tylko o dojrzewaniu naszych czasów, które wypada gdzieś koło trzydziestki. Te pięć ulubionych piosenek, zespołów, czy w końcu ranking związków głównego bohatera są według mnie, zarówno w powieści, jak i w filmie symbolami braku dojrzałości, a nawet obrony przed nieuchronną dorosłością.

A ja, chociaż tego nie widać, chociaż rękami i nogami zapieram się, że nic z tego i nie przyjmuję do wiadomości swoich 30 lat, to zupełnie nie mam potrzeby robienia list pięciu rzeczy — nie chcę wymieniać ulubionych filmów, książek, zdarzeń z życia, itp. Dlatego też nie przytoczę tu nawet jednej rzeczy, których o mnie nie wiedzieliście…

6 responses to “Five is a magic number?

 1. Huehue, mimo 30 lat, wstydzisz się może nadal. Rozpuść włosy (to może być ostatnia okazja huehue) i poczuj dreszczyk emocji. Przecież cokolwiek miało miejsce w Twoim życiu to nie ma się czego wstydzić. Co było to było, co jest to jest.

 2. Jakie to emocje powiedziec co sie chciało a co nie wyjszło ?
  Ja nie wiem – nienormalny jestem ?
  Poza tym – co to dla długowosej rozpuścić włosy ( majaka – masz długie włosy oczywiście ? )
  Kto potrzebuje to sie rozgaduje … krzak znajdz swoje miejsce – moze na #irc albo dzieś – ale nie wmawiaj ludziom stanuów emocjonalnych !

  pozdrawiam
  jaro

 3. oh jaro jaro, jakich stanuów emocjonalnych, i jaki związek z tym ma #irc? Wyjaśnij mi bo za młody jestem na tak luźne skojarzenia widocznie huehue.

 4. przyjdź jutro między 17.00 a 18.00 skoro bardzo ci zależy, ale jeżeli zależy ci na prawdziwej spowiedzi to lepiej zgłoś się do pobliskiej parafii. Nie chciałbym wzbudzać w tobie emocjonalnych stanuów emocjonalnych z którymi możesz sobie nie radzić.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s